Czy witamina K2 jest równie ważna, co witamina D?

Witamina K występuje w kilku postaciach m.in K1 i K2. Witamina K to jeden z ważnych składników, uczestniczących w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa także na prawidłowy stan kości. Żywność bogata w witaminę K to jarmuż, zielona herbata, szpinak itp. Zaś witaminę K2 znajdziemy w fermentowanych produktach, przykładem jest japońska potrawa natto, którą przygotowuje się z fermentowanej soi.

Witamina K2 zapobiega osteoporozie
Ostatnie badania wykazały, iż kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych kości ma nie tylko witamina D, ale również K2. Pełni ona równorzędną rolę, co witamina D. Przy niedoborze witaminy K2 tzw. osteoklacyna jest nieaktywna, przez co nie jest zdolna do wiązania wapnia w kościach. Następstwem tego jest zmniejszanie się masy kostnej, co może doprowadzić do osteoporozy.

Suplementacja witaminy K2
W przypadku, gdy zażywamy witaminę D, powinniśmy również sięgnąć po witaminę K2. Suplement firmy SOLGAR naturalna witamina K2 50 kapsułek to jedna z możliwości, po które warto sięgnąć. Kapsułki bogate są w składniki aktywne takie jak: soja i mleko, a także elementy pomocnicze, substancje wypełniające czyli: fosforan dwuwapniowy, dwutlenek krzemu, guma celulozowa itp. Suplement ten zapewnia 50 dniową kurację.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.