Gładka cera i sprawne stawy

Aktualnie kwas hialuronowy kojarzony jest wyłącznie jako tzw. wypełniacz zmarszczek. Jednak minimalizacja zmarszczek nie jest jego jedyną rolą. W organizmie ludzkim kwas hialuronowy to składnik tzw. kleju łączącego pomiędzy sobą składniki tkanki łączne. Ponadto ostatnie badania wskazały na jego pozytywną funkcję w procesach rozmnażania komórek skóry.

Zastrzyk a tabletka

Przez wiele lat uważano, że jedyną efektywną drogą podawania kwasu hialuronowego jest odpowiednio skomponowana mieszanka wstrzykiwana bezpośrednio w głąb skóry lub tkanki stawowej. Wieloletnie badania wykazały jednak, iż doustne przyjmowanie tabletek, których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy może być tak samo skuteczne jak iniekcje.

Wyniki tych badań okazały się przełomem. Osoby panicznie bojące się zastrzyków, lub te które z innych powodów nie mogły ich przyjmować, w końcu dostały możliwość przyjmowania kwasu hialuronowego.

Dlaczego?

solgar kwas hialuronowyKwas hialuronowy Solgar to doustny preparat zawierający wyżej opisany glikozoaminoglikan. Wskazania do jego stosowania są szerokie, jednak warto wspomnieć o kilku z nich.

Solgar kwas hialuronowy, najczęściej stosowany jest w przypadku chęci wzmocnienia chrząstek i stawów, a także przy problemach z zbyt wiotką i odwodnioną skórą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie i uroda i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.